Listopad 2010

Pocit opakování

28. listopadu 2010 v 10:14 | Terka
Ahojky píšu po dlouhé době a možná poprvé dlouhý článek.

Déjá vu
Jdu do školy a okolo projde partička kluků ze střední a něco říkaj jeden při tom kouří a druhý si zapaluje cigaretu. Vedle nich procházím já s tím pocitem že už se to jednou stalo, že už jsem jednou tohle zažila nehledě na stejné místo kde jsem je potkala. To je jen jedno z mála toho co jsem také zažila. Co to vůbec je, to Déjá Vu. Nkde jsem dokonce slyšela že to můhou být pocity z minulého živata stejně jako sny. Ale jak je možné že tak neustále cítím to že už se něco jednou stalo. Naposledy pak třeba cesta autem při které jsme projížděli městečkem ve kterém jsem nikdy jindy nebyla ale přesně jsem znala to náměstí i to co se odehrávalo v autě a také to jak lidé čekali na autobus. Řekla jsem si jen sakra co to je?

Déja Vu ani nevím zda-li je dobrý nebo špatný pocit. Někdy bych raději nechtěla něco zažít znovu a ráda bych věděla jak to vlastně všechno vzniká?!. Je možné že doopravdy můžeme zazít podobnou situaci jako někdo před námi? Těžko říct.
Pokud znáte seriál kouzelníci z Wawerly tak tam používali zaříkávací formuli "Étas Retrosus" (nevim jak to napsat) a díky tomu mohli posonout čas. Jenom kouzelnící pak věděli že vše bylo způsobeno kouzlem ale normální lidé si posunutí času vykládali jako Déja Vu, ale to je jen taková filmová zajímavost. Nebo snad existují kouzla? Každopádně je tento pocit zvláštní a vždy bude..


Z hlediska odbornosti
Déjà vu (francouzsky "již viděno", vyslovováno [deža vy]) označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného.
 (wikipedie)
PS: Znáte písničku od Inny Déjá Vu?

koník

KONEC

Animované video Zmrzlina

4. listopadu 2010 v 20:52 | Terka |  Videa

Animované viddeo sport

4. listopadu 2010 v 20:50 | Terka |  Videa
Tak jsem tvořila :)


LPS mají talent 4..

4. listopadu 2010 v 20:46 | Terka